Ruhnu elektritootmineFoto: AIN ALVELA

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul mõjutavad tuuleenergias elektritoodangut kaks muutujat – tuule kiirus ja tuulikute tehniline töökindlus.

„Võime rõõmustada, et tänu järjepidevale tööle meie tuuleparkide töökindluse tagamisel ning väga heade ja stabiilsete tuuleolude koosmõjule, on aasta esimesed kuud toonud Enefit Greenile kõrge tuuleenergia elektritoodangu. Head toodangunumbrid aitavad meid lähemale meie omaniku, Eesti Energia eesmärgile toota aastal 2022 juba 40 protsenti elektrist taastuvatest ja alternatiivsetest allikatest,“ sõnas Kärmas.

Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte Enefit Greeni tuulepargid tootsid märtsis kokku 122 gigavatt-tundi elektrit, mis on pea sama palju kui kuu varem veebruaris, mil ettevõtte tuuletoodang oli rekordiline 124 gigavatt-tundi.

Võrdluseks, 122 gigavatt-tunnist elektrist jagub aastaks ajaks ligi 40 000 keskmise tarbimisega majapidamisele.

Enefit Greenil on Eestis ja Leedus kokku 20 tuuleparki 165 tuulikuga, mille koguvõimsuseks on 398 megavatti.

Kokku kujunes Enefit Greeni märtsikuu elektri kogutoodanguks 138 gigavatt-tundi, mis jäi veebruarikuu tasemele. Selles sisalduvad lisaks tuuleparkide toodangunumbrile ka Iru, Paide, Valka ja Broceni elektrijaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama, Ruhnutaastuvenergialahenduse ning päikeseelektrijaamade toodangumahud.

Allikas: Delfi

Foto: Avalik