Kohtu abil Aidu tuulepargis politsei viibimiskeelu peatamise saavutanud tuuleparki arendava OÜ Eleon Greeni kinnitusel oli politseipatrulli valve juuni alguseks tuulepargist lahkunud: see oli asendatud jälgimiskaameratega, mis on Eleon Greeni meelest lubamatu eraettevõtte jälgimistegevus.

 Tartu halduskohus otsustas läinud nädala algul võtta menetlusse Aidu tuuleparki arendava OÜ Eleon Greeni kaebuse politsei- ja piirivalveameti (PPA) kehtestatud viibimiskeelu kohta ja peatas esialgse õiguskaitse korras kohe ka viibimiskeelu kehtivuse. Eleon Greeni juhatuse liikme Andres Sõnajala sõnul on selline sõnum kohtumajast järjekordne tõestus sellest, kuidas teatud ametnikud üritavad vahendeid valimata ja avalikkust eksitades takistada tuulepargi arendust. Esimese, ajutise viibimiskeelu kehtestas Aidu tuulepargi ehitusplatsile PPA tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti taotlusel 19. aprillil. 26. aprillil järgnes sellele PPA Ida prefektuuri tähtajatu viibimiskeeldu sätestav korraldus.

Sõnajala kinnitusel oli politsei juba juuni alguseks väga suurte kulude tõttu Aidu tuulepargist lahkunud ning asendanud kohalviibimise jälgimiskaameratega. See on aga omaniku sõnul ebaseaduslik ja lubamatu eraettevõtte jälgimistegevus, milleks puudus igasugune luba.

Politsei- ja piirivalveameti presssiesindaja Kristina Kostina sõnul peatati läinud nädala kohtumääruse alusel nimetatud objektil viibimiskeeld kuni 22. augustini ja politsei on kohtumääruse täitnud. „Mis puudutab aega, kui objektil kehtis viibimiskeeld, siis sel ajal kasutas politsei kaameraid viibimiskeelu tagamiseks. Oleme seisukohal, et politsei tegevus oli igati õiguspärane,“ lausus Kostina.

Allikas: Õhtuleht

Foto: Avalik