Eesti tuuleparkide arendajad korraldasid reedel pressikonverentsi, sest viimastel päevadel on tuuleparkide arendamise teema seoses Aidu tuulepargis toimuvaga taas aktuaalseks muutunud.

Mitmed Eestisse tuuleparke rajavada soovivate ettevõtete esindajad süüdistasid pressikonverentsil kaitseministeeriumi oma plaanide elluviimise takistamises.

OÜ Neugrund esindaja, vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik rääkis, kuidas 13 aastat on üritatud Eesti põhjarannikule Neugrundi madalikule tuuleparki püstitada, kuid sellele on seatud üha uusi takistusi.

“Kõik ametid kinnitavad et meretuuleparkide rajamine on Eesti huvides. Kahjuks kaitseministeerium võitleb selle vastu,” tõdes Luik.

Harry Raudvere kirjeldas oma kogemusi Päite-Vaivina ja Varja tuuleparkide rajamisel, kus tema hinnangul samuti otsitud põhjustel takistati nende arendamist. Tema kinnitusel varjutab Aidu kõrval asuv Varja tuulepark ainult 0,32 protsenti radari pildist.

Sarnastest takistustest rääkis pressikonverentsil ka Vaivara Windi tuuleparki kavandava ettevõtte esindaja Ants Pilving, kelle sõnul näeb maakonnaplaneering Vaivara valda, Auveresse ette tuuleparke, kuid kaitseministeerium takistab nende rajamist.

Oleg Sõnajalg rääkis oma ettevõtte arendatud Eleoni tuulegeneraatorist ning hindas, et saab iga kuu 200 000 eurot kahju, sest riik ei luba Aidusse püstitatud kahte tuulikut käivitada, kuigi ta on kohtus võidu saavutanud.

Ettevõtjate väitel takistavad riigiametnikud teistel ettevõtetel tööd, kuna soovivad soosida riigiettevõtet Eesti Energia.

Allikas: Uueduudised

Foto: Avalik