Foto: Rauno Volmar/ Ekspress Meedia

Aidu tuulepargi arendaja taaskäivitas tuulepargi ehituse, valides seekord ehitamiseks kõrgemal asuvad tuulikute asukohad. Esmaspäeva hommikul asetati maasse ka silinder, et tähistada tuulepargi ehituse taaskäivitamist.

Aidu tuulepargi arendust juhtiva Andres Sõnajala sõnul on tegemist puhtalt lehelt alustamisega, sest laialdast tähelepanu saanud vastasseis ametnikega puudutab ainult tuulikuid nr 4 ja 5. „Meil on Aidus kokku 30 kinnistut, millest 28 osas pole käimas ühtki vaidlust ega menetlust. Meil on jõustunud kohtulahend, mis kinnitab ehituslubade kehtivust ning meil on kõik võimalused jätkata ehitamist vastavalt projektile,“ selgitas Sõnajalg.

Ärimehe sõnul liiguti ehitusega eelmisest ehitusplatsist 1,5 kilomeetrit edela suunas, et maandada eos ka võimalikud vaidlused, kui kõrged hakkavad olema tuulikud ja millisest maapinnast nende kõrgust mõõtma peab. „Olukorras, kus arendajale on pandud kohustus seada tuulikud ühele kõrgusele, aga maapinna kõrgus erineb üle 20 meetri, alustame ehitust nüüd olemasoleva maapinna kõrgeimast punktist. Nii pole enam kellelgi võimalik tuulikuid kõrgemaks mõõta kui nad tegelikult on,“ lisas Sõnajalg.

Aidu tuulepargi rajamine peatati esimest korda 2017. aasta kevadel pärast 1,5aastast aktiivset ehitustegevuse algust ja seda olukorras, kus kaitseministeerium oli kogu ehitusaja teadlik nii Eleon tuulikute püstitamisest kui tuuliku parameetritest. Eleon Green otsustas kevadel jätkata kahe poolelioleva tuuliku montaažiga pärast seda, kui kohalik omavalitsus oli kinnitanud, et kaebajale väljastatud ehitusload on tähtajatult kehtivad ning nende alusel on ehitamine lubatav.

Allikas: Õhtuleht

Foto: Avalik