Eleon_Salme_2014 1196Tuuletehnoloogia Liidu ja Eleon AS kutsel külastas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi delegatsioon 19. novembril Saaremaal Salme vallas üles seatud esimest Eestis väljaarendatud multi-megavatt klassi tuulikut Eleon 3M116.

MKM energeetika asekantsler Ando Leppiman: „Oli hea käia nn põllul ja näha, et tuuleenergia ei pea tähendama Eestis vaid taastuvelektri tootmist, mida tuleb toetada, vaid võiks tulevikus tähendada ka Eesti tööstusele väljavaateid tuulikute või nende komponentide tootmise ja ekspordi osas. Salmes asuv tuuliku prototüüp on kindlasti samm selles suunas.“

Tuulikut tutvustanud Eleon 3M116 väljaarendanud meeskonna juht Oleg Sõnajalg: „Eleon 3M116 on võrreldes Taani ja Saksa konkurentidega nii tehnoloogialt kui hinnalt vägagi konkurentsivõimeline multi-megavatt tuulik. Juba täna suudab Eesti tuuletehnoloogia tööstus katta kogu väärtusahelat tehnoloogia arendamisest kuni tuulikute hoolduseni. Töötame edasi, et tuuletehnoloogiast saaks Eesti ekspordivedur ja töökohtade looja.”

Tuuletehnoloogia Liidu liikmeskond hõlmab 75,4% töötavatest ning elektrivõrguga liitumislepingu sõlminud tuuleenergia tootmisvõimsustest Eestis.

IMG_8080 IMG_8088 IMG_8094