Aidu tuulepargis tuuliku püstitamine ohustab riigiasutuste hinnangul riigi julgeolekut. FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Politsei, kelle read on pidevate optimeerimiste tagajärjel aina hõredamaks jäänud, on saamas endale uue pikaajalise vahiposti, kus tuleb mundrikandjaid pidevalt valvel hoida ebatavalise ülesandega: hoida ära tuuliku ehitamine.

Nagu säärastel puhkudel ikka, on võidumeesteks eelkõige advokaadid, kes sellise kakluse teenindamise eest oskavad kasseerida priskeid summasid. Kui riik kaotab, kannavad kulud kõik Eesti maksumaksjad. Eriti suurt arvet võib oodata siis, kui vendadel Sõnajalgadel õnnestub nõuda riigilt sisse ka kahjutasud tuulepargi rajamise takistamise eest.

Kõrvalt vaadates tundub siiski, et sisuliste vaidluste kõrval on mõlemal osapoolel sees ka kõvasti põhimõttelist jonni, mis ei luba praeguseks tõusnud panuste juures enam sammugi taganeda. Mõningad järeleandmised võiksid samas viia mõistuspärase lahenduseni.

Kui seda ei koida, siis tuleks politseil kaaluda statsionaarse jaoskonna rajamist riigi julgeoleku ehk poolelioleva tuuliku jalamile. Võib-olla saaks sellest ka omalaadne turismimagnet.

Allikas: Postimees

Foto: Avalik

aprill 27th, 2019|

About the Author:

Tuuletehnoloogia Liidu tegevjuht