Aidu tuulepark Rauno Volmar / Ekspress Meedia

Andres Sõnajalg on tehnilise järelevalve ameti (TTJA) peale pahane, kuna ameti poolt nõutud ohutustöid tegema tulnud mehi ei lastud takerdunud paberimajanduse pärast objektile.

„TTJA on teinud meile ettekirjutuse, mis kohustab tegema kõik endast oleva selleks, et viia Aidu tuulepargis läbi ohutust tagavaid ja majanduslikku kahjut vältivaid töid. Oleme koostanud nimekirja töödest, mis tuleb läbi viia, et see nõue täita, ja selle alusel lubati meil mõningaid töid eelmisel nädalal teostada. Täna hommikul ei lastud aga Saaremaalt ja Tallinnast selleks spetsiaalselt saabunud töömehi platsile ning keegi meid sellest eelnevalt teavitada ei suvatsenud,“ ütles Eleon Green OÜ juhatuse liige Andres Sõnajalg.

„Põhjuseks tõi TTJA selle, et mehed ei lõpetanud töid reedel lühendatud ametniku tööpäeva lõpuks, mistõttu pole amet suutnud vastavad pabereid ette valmistada ja kooskõlastada politseiga. Ohutustööde teostamine ei käi selliselt, et kui ametnikul kell kukub, kukub samal ajal ka töömehel haamer. Hädavajalikud tööd tuleb lõpuni teha,“ sõnas Sõnajalg. „Seega – täna on jälle kujunenud olukord, kus meilt ühelt poolt nõutakse ohutuse tagamist ja teisalt keelatakse vastavate tööde tegemist. Sellises olukorras ei ole meil võimalik ettepandud kohustusi täita ja kõikide võimalike kahjude eest vastutab TTJA. Olukord on tõsine, sest sel nädalal lubab tugevaid tuuli.“

TTJA tegi Eleon Green OÜ-le ettekirjutuse, mis tehti ettevõttele teatavaks 22. aprillil, Aidu tuulepargis ehitustegevuse peatamiseks. Kuid juba enne teatavaks tegemist kehtestas politsei- ja piirivalveamet 19. aprillil kahe tuuliku jalamil viibimiskeelu.

Allikas: Õhtuleht

Foto: Avalik