Aidu tuulepargiga toppama jäänud vennad Sõnajalad leidsid rahandusministri näol heatahtliku ärakuulaja. Foto: Andras Kralla

Aidu tuulepargi pärast riigiga maid jagavad vennad Sõnajalad leidsid liitlase rahandusministris, kelle mõjutustegevuse pärast on prokuratuuri käest pidanud nõu küsima hoopis teise ministeeriumi alluvusse kuuluv amet.

Kümmekond kohtumist rahandusminister Martin Helmega (EKRE) näis Sõnajalgadele ära tasuvat, kirjutab Postimees, sest nende tulemusel tekkis Aidu tuulepargi kohta menetluse algatanud tehnilise järelevalve ja tarbijakaitse ametile (TTJA) surve nõudeid leevendada.

Mitu allikat kinnitas lehele, et endise ettevõtlusministri Kert Kingo ja Helme nõunikute surve TTJA juhile Kaur Kajakile oli võrdlemisi valjuhäälne, mille peale pöördus Kajak prokuratuuri, et küsida nõu, millised on tema õigused ja kohustused, kui poliitikutel peaks tekkima TTJA menetluse vastu ootamatult suurem huvi, samuti rääkis Kajak toimunust riigisekretär Taimar Peterkopile.

Loe pikemalt Postimehest.

Sotsiaalmeedias avaldatud vastulauses süüdistas rahandusminister meediat valeuudiste levitamises ning ametnikke ettevõtjate tagakiusamises. “Kinnitan, et mina ega minu nõunikud ei ole ühelegi asutuse juhile jaganud käske või keelde mõne konkreetse isiku huvidest lähtuvalt.” Ennast nimetas ta “ettevõtjate liitlaseks”. Veel teatas minister, et ametnike kaebuste tulemusel kuulatakse tema kõnesid pealt.

“Näeme mustrit, kuidas ministrite kohtumisi ametnikega kasutatakse ära selleks, et teha selle järel “uurimisorganitesse” kaebus, kes siis kaebust ettekäändeks kasutades asuvad ministreid pealt kuulama ja nende kirjavahetust lugema. Tänaseks on selge, et seda on tehtud nii minu, Järviku kui Kingo suhtes,” kirjutas Helme.

Allikas: Äripäev

Foto: Avalik