Aburi tuulik105 meetri kõrgune ja 1,8 MW võimsusega Aburi ­tuulik hakkas täisvõimsusel tööle neljapäeval ning toodab ühtlasi elektrit.

OÜ Green Electric juhatuse liige Alan Senkel selgitas, et tuuliku üldisesse elektrivõrku ühendamise tööd on lõppenud. Põhimõtteliselt saab elektrit võrku müüa kohe, kui tuuliku tiivad pöörlevad.

Küll aga tuleb ettevõttel läbida veel testperiood, mis näitab, kas elektri tootmine kulgeb tõrgeteta ning selle kvaliteet on piisavalt hea, et Elektrileviga püsiva lepinguni jõuda. Samuti on Väike-Maarja vald seadnud kasutusloa puhul tingimuseks, et pärast tuuliku püstitamist ja enne kasutusloa saamist tuleb hinnata reaalset mürataset, mis peab vastama normidele.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla ütles, et litsentseeritud ettevõte alustab mürataseme mõõtmistega järgmise nädala alguses. Müra mõõdetakse tuulikust eri kaugustel ja suundadel.

Kui kõik on korras, väljastab vallavalitsus kasutusloa.

Tuuleelektrijaam asub hajaasustusalal, mis jääb Väike-Maarjast Rakvere suunas sõites ja Aburi külast möödudes paremal paikneva metsa serva, maanteest ligikaudu kilomeetri kaugusele.

Foto: Aburi Tuulik